Projekt Podpora resilience obcí vůči klimatickým změnám

Hlavními tématy projektu jsou problematika klimatické změny a její dopady na bezpečnost komunit, dále je to problematika povodní a resilience komunitní energetiky na lokální úrovni v době krizových situací. Jedná se o přenos a adaptaci nejlepších dostupných tuzemských a zahraničních znalostí, poznatků a postupů do podmínek samospráv a dalších komunitních organizací ČR. Vzniklé materiály poskytnou postup a doporučení, jak situaci zlepšit a budovat resilienci komunit pomocí lokálních platforem zaměřených na snižování rizik, včetně zlepšení komunikace a zapojení dobrovolnických organizací

Cílem projektu je zvýšení resilience – adaptace obcí na klimatické a hospodářské změny prostřednictvím vzdělávání zástupců obcí. Posílení kompetencí obcí (volení zástupci, pracovníci a zástupci NNO působících na území obcí, zaměstnanci příspěvkových organizací obcí) v oblastech reakce na klimatické změny a schopnosti identifikovat vhodná opatření, úspěšně administrovat dotační programy a zajistit udržitelnost realizovaných projektů

Přínos a dopad projektu:

Projekt je realizován ve všech krajích ČR a je mířen zejména na obce I. typu a další zájemce z oblasti veřejné správy, MAS, mikroregiony, příspěvkové a neziskové organizace působící ve venkovském prostoru.



Státní pozemkový úřad se prostřednictvím pozemkových úprav a jejich realizací viditelně podílí na tvorbě a ochraně naší krajiny. Pojďme spolu na virtuální exkurzi po realizacích tzv. společných zařízení. 

Vybrali jsme pro Vás 7 lokalit, do kterých se vydali účastníci stáží Pozemkové úpravy prakticky v rámci projektu Podpora resilience obcí vůči klimatickým změnám. S ohledem na požadovaný rozsah tohoto materiálu přinášíme ukázky pouze některých z nich.

Tento text navazuje na učební materiál zpracovaný v rámci výše uvedeného projektu.